Pokaz laserowy na sylwestra
Lipiany
31.12.2019

Pokaz laserowy na sylwestra w Lipianach wystartował równo o godzinie 23:59. Zapowiedzią pokazu było krótkie wystąpienie burmistrza na temat nowej formuły powitania Nowego Roku 2020. Krajobraz był wyjątkowy, w tle znalazły się średniowieczne kamienno-ceglane mury wzniesione na początku XIV wieku a z przodu na horyzoncie przepiękne jezioro Lipiańskie stanowiące aż 28% powierzchni miasta Lipian.

W tym roku przedstawiciele wielu miast w Polsce zadecydowało o zastąpieniu fajerwerków pokazami laserów. Także i władze miasta Lipian po raz pierwszy obchodzili noc sylwestrową bez nadmiernego huku i sprzątania po imprezie noworocznej. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż pomimo skromnej reklamy na pokazie pojawiło się prawie 700 osób.

Pokaz laserowy w wykonaniu firmy LASERPROFI został zaprogramowany od podstaw i trwał około 15 minut. Całość widowiska została zsynchronizowana pod wybrany repertuar muzyczny składający się z 4 utworów. Był to spektakularny pokaz iluminacji laserowych w postaci przestrzennych płaszczyzn, tuneli, wzorów, efektów i wiązek laserowych. Organizatorzy wydarzenia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach mile zaskoczyły tłumy widzów, chcące zobaczyć nową formułę przywitania nowego roku.

 

700
Osób
Typ pokazu
Pokaz przestrzenny
Wydarzenie
Noc sylwestrowa
Miasto
Lipiany
Pokaz-laserowy-na-sylwestra