JIMEK Symphonixx + Goście / NFM w Hala Stulecia
Wrocław
05.10.2019

Zastosowanie laserów jak pokaz laserowy na żywo podczas koncertu orkiestry symfonicznej w Hali Stulecia było odważnym pomysłem i dosyć trudnym w realizacji. Celem było stworzenie specjalnych efektów laserowych w postaci wyszukanych wiązek laserowych. Miały one za zadanie podkreślić wybrane partie dźwięków podczas koncertu uzyskując wyjątkowy efekt immersji z publicznością.

Subtelne efekty laserowe współgrające z dynamiczną muzyką orkiestry “zrobiły swoją robotę”. Efekt końcowy był powalający! Pomimo dużej kubatury pomieszczenia i dużego natężenia oświetlenia dodatkowego, efekty laserowe były dobrze widoczne. Wszystko dzięki zastosowaniu profesjonalnych laserów Kvant oraz dedykowanych wytwornic mżawek, które mikrocząsteczkami wody w całości wypełniły halę stulecia, skutecznie odbijając fotony w wiązkach laserowych.

Nie był to typowy pokaz przestrzenny gdzie całość pokazu została wcześniej zaprogramowana na linii czasowej i idealnie zsynchronizowana z wcześniej wybranym repertuarem muzycznym. Wszystko odbywało się na żywo a każdy efekt wyzwalany był manualnie.

 

Osób
8000
Typ pokazu
Pokaz laserowy na żywo
Wydarzenie
Koncert JIMEK Symphonixx
Miasto
Wrocław
jimmek-koncert-hala-stulecia-pokaz-laserów