Pokazy laserowe przestrzenne

Pokazy laserowe atmosferyczne

Przestrzenne wizualizacje laserowe przygotowywane są w specjalnych warunkach, które umożliwiają uzyskanie wspaniałego efektu atmosferycznego gdzie wiązki laserowe tworzą spektakularne efekty laserowych tuneli i płaszczyzn. Projekcja laserowa odbywa się przodem do widowni w określonej odległości i przy udziale specjalnych wytwornic do dymu i wytwornic do mgły, dzięki czemu widz ma wrażenie, że znajduje się w środku kalejdoskopu, będąc zarazem częścią spektakularnej, mieniącej się tysiącami odcieni kolorów laserowej projekcji wizualnej. Przestrzennym pokazom laserowym towarzyszy zawsze zsynchronizowana muzyka co razem z efektami wizualnymi tworzy wspaniałe show multimedialne.

Atmosferyczne projekcje laserowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na wyjątkowe efekty wizualne i ich uniwersalne zastosowanie. Nasze pokazy laserowe można zobaczyć na weselach, koncertach, eventach OpenAir, imprezach okolicznościowych oraz imprezach firmowych i integracyjnych. Do przestrzennych pokazów laserowych wykorzystujemy lasery o mocy od 2W do 20-30W w zależności od ilości widowni i warunków projekcyjnych.

Projekcje laserowe graficzne - reklama laserowa

Pokazy laserowe graficzne

Projekcje graficzne to laserowe animacje na fasadach budynków, samochodach, wieżowcach i wszelkich powierzchniach stałych i ruchomych, na których jest widoczna wiązka laserowa. Grafika laserowa to jednokolorowe lub wielokolorowe animacje figur, wzorów lub projekcje loga i całych tekstów. Do laserowych projekcji graficznych stosujemy nasze lasery do stałych i mobilnych reklam laserowych jak i również wyświetlania tekstów powitalnych oraz animacji laserowych na weselach, imprezach okolicznościowych i wielkogabarytowych animacji laserowych na budynkach. Do specjalnych projekcji laserowych w powietrzu wykorzystujemy dedykowane ekrany projekcyjne z siatki projekcyjnej gdzie laser generujący wiązki stoi z tyłu ekranu wyświetlając projekcje laserowe na siatce tworząc złudzenie projekcji holograficznej w powietrzu.

Pełna oferta laserów w kategorii pokazy laserowe

Do laserowych projekcji graficznych wykorzystujemy profesjonalne systemy laserowe, które dzięki odpowiedniej specyfikacji wiązki laserowej, szybkim systemom skanującym oraz szerokiemu kątowi skanowania gwarantują jasne, płynne (bez efektu migotania) oraz super precyzyjne grafiki laserowe z krótkiej i dużej odległości. Laserowe projekcje graficzne mogą być wykonywane w nocy nawet przy sztucznym oświetleniu kiedy nie jest zupełnie ciemno. Do projekcji graficznej nie wymagane jest użycie wytwornic do dymu lub wytwornic mgły. W projekcjach graficznych wykorzystujemy lasery od 4W do 11W i więcej w zależności od powierzchni i typu projekcji laserowej. 

Pokazy laserowe na żywo

Pokazy laserowe na żywo

To specjalny sposób obsługi pokazów laserowych w trakcie trwania imprezy lub koncertu, gdzie wymagana jest stała obecność wykwalifikowanego operatora laserowego. Operator laserowy (DJ laserowy) uruchamia wcześniej przygotowane sety wizualizacji laserowych i synchronizuje ich wyświetlanie w trakcie imprezy do aktualnego podkładu muzycznego. Do pokazów laserowych na żywo wykorzystujemy zazwyczaj większą ilość laserów, dzięki czemu potęgujemy efekt wizualny poprzez efekt multiplikacji efektów laserowych. Lasery są umiejscowione na scenie w różnych kierunkach i miejscach a dzięki dedykowanemu oprogramowaniu definiujemy specjalne strefy projekcji dzięki którym każdy laser w indywidualny sposób wyświetla projekcje laserowe w wcześniej zdefiniowanych miejscach. W pokazach laserowych wykorzystujemy wytwornice do dymu oraz wytwornice mgły i mżawki, tzw. hazery oraz fazery, dzięki którym jest możliwe tworzenie laserowych efektów atmosferycznych. 

Bezpieczeństwo laserowe

Bez względu na to czy jest to pokaz laserowy przestrzenny czy reklama laserowa lu pokaz laserowy na żywo, zawsze dbamy o bezpieczeństwo osób na scenie oraz bawiących się gości oraz całej widowni. Nasi technicy to wykwalifikowani profesjonaliści z bogatym doświadczeniem, posiadającymi ważne i ratyfikowane na całym świecie certyfikaty bezpieczeństwa ds. projekcji laserowych (patrz. "Laser Safety Officer"). Wykorzystujemy zaawansowane i opatentowane technologie map tłumienia wiązek laserowych, która umożliwiają nam w bardzo precyzyjny sposób określić przed imprezą i aktywować podczas imprezy strefy bezpieczeństwa z których wykluczymy padanie wiązek laserowych. Dzięki temu widownia oraz obsługa, tj. fotografowie, operatorzy kamer oraz obsługa imprezy będą mogli przez cały okres imprezy bezpiecznie pracować bez ryzyka utraty zdrowia oraz uszkodzenia sprzętu. Dla nas bezpieczeństwo jest najważniejsze, upewnij się, że firma z której usług korzystasz zapewni najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nasza firma oferuje szkolenia z zakresu bezpieczeństwa laserowego, jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu.

Projektory laserowe jakich używamy

Lasery do pokazów laserowych

Laser DS-3300RGB - wspaniały balans kolorów i duża moc gwarantują, że twój pokaz laserowy będzie na najwyższym poziomie

Wszystkie lasery, które wykorzystujemy w naszej pracy to lasery wyłącznie wyprodukowane na terenie Europy, spełniające najważniejsze europejskie normy bezpieczeństwa (IEC 60825-1), w tym CE, CCC, RoHS i certyfikaty GS. Każde z naszych laserów posiada zaawansowany system "Advanced Fail Scan Safety" dzięki któremu przy ewentualnej awarii systemów skanujących, elektronika lasera wyłącza modulację kolorów bezpośrednio na płycie głównej, dezaktywując wiązkę laserową w trybie natychmiastowym. Inne lasery produkcji chińskiej nie posiadają takich zabezpieczeń i w przypadku awarii rozłączają jedynie prąd, przy czym napięcie pozostaje na płycie głównej przez krótki czas, powodując dalszą emisję wiązki laserowej nawet przez kilkanaście sekund! Podczas pokazów dodatkowo używamy zewnętrznych wyłączników awaryjnych, które umożliwiają operatorowi jednym przyciskiem wyłączenie wszystkich laserów w jednym momencie.

Przykładowe lasery do pokazów laserowych znajdujących się w naszej ofercie:

Laser Laserworld Purelight PL-600RGB
Laser Laserworld Purelight PL-20.000RGB
Laser Laserworld Tarm four
Laser Laserworld Tarm two

CENNIK

Mając na względzie ilość laserów oraz różnorodność ich zastosowań, wszystkie nasze wyceny są indywidualne i dopasowane do potrzeb klienta. Oprócz techniki laserowej do pokazów wykorzystujemy również szereg akcesoriów pomocniczych tj. wytwornice do dymy, wytwornice mgły, wentylatory nadmuchowe, nagłośnienie, elementy pirotechniczne tj. wyrzutnie ognia oraz wyrzutnie Co2. Wszystkie te elementy mogą zostać wykorzystane razem lub w części tworząc wspaniałe widowisko. Typowy laserowy pokaz atmosferyczny może kosztować od 1.500 zł, 3.000 zł, 5.000 zł, 15.000 zł i więcej, w zależności od czynników figurujących w poniższym zestawieniu.

Na wycenę pokazu laserowego lub projekcji laserowej wpływa:

  • ilość użytych projektorów laserowych
  • rodzaj projekcji laserowej ( graficzna lub laserowy pokaz wiązek)
  • długość pokazu laserowego
  • lokalizacja (w plenerze lub wewnątrz tj. outdoor lub indoor)
  • wielkość publiczności
  • dystans projekcji
  • dodatkowe akcesoria (własne nagłośnienie, wytwornice, dodatkowe efekty pirotechniczne)

Skontaktuj się z nami i postaraj się nam odpowiedzieć na powyższe pytania a dopasujemy dla Ciebie ofertę, która będzie odpowiadała zaplanowanemu przez Ciebie budżetowi. Oferujemy nasze usługi na terenie całego kraju i w całej Europie.

Siedziba główna firmy

IP Studio Ireneusz Anderst
Niedźwiedzia 12/8
70-793
biuro@laserprofi.pl
tel.: +48 730 033 627