Laserworld Harfa laserowa - zestaw z kontrolerem do harfy laserowej

Zestaw z kontrolerem do harfy laserowej zmienia twój projektor laserowy w pełno-kolorową lub jednokolorową harfę laserową na której możesz grać jak na prawdziwej harfie.

00098

Nowy produkt - 24 miesiące gwarancji

Towar dostępny od ręki

rating Przeczytaj 2 opinie
Średnia opinii: 5/5 - Ilość opinii: 2

2 720,00 zł brutto

-15%

3 200,00 zł brutto

Opis

Harfa laserowa

Wirtualna harfa laserowa posiada jednokolorowe lub wielokolorowe wiązki laserowe zamiast strun, ale możesz na niej grać jak na prawdziwej harfie. Poprzez blokowanie jednego z promieni laserowych harfy, optyczny sensor wysyła sygnał do kontrolera, który z kolei wysyła sygnał poprzez wyjście MIDI-OUT do syntezatora, samplera, karty muzycznej lub poprzez "MIDI do USB" interfejs do komputera PC. Następnie, sygnał zostanie przekształcony w dźwięk lub we wzór laserowy dzięki czemu będziesz miał możliwość stworzenia fascynującego i wstrzymującego dech w piersiach show laserowego.

Kontroler harfy laserowej jest urządzeniem wszechstronnym: Może zostać zaprogramowany tak aby wyzwalał dany typ dźwięku lub wideo, grafikę wizualną, efekt specjalny lub nawet efekt pirotechniczny. W połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem laserowym (np. Pangolin) harfa laserowa może zostać wykorzystywana do stworzenia absolutnie indywidualnych efektów laserowych i wzorów.

Oprogramowanie do laserów posiada w standardzie zintegrowany tryb harfy laserowej dzięki czemu możesz w szybki i prosty sposób zintegrować swój laser bez większych modyfikacji.


Zalety kontrolera harfy laserowej:

 • zaawansowana funkcjonalność i wszechstronność użycia
 • możliwość użycia pomiędzy 8,9,10 lub 12 wiązek laserowych, w zależności od ilości tonów znajdujących się w melodii
 • wiązki laserowe mogą być czerwone, zielone, niebieskie, czerwono-zielone ( w tym przypadku czerwone wiązki oznaczają wysokie tony a inne są zielonymi tak jak np. białe klawisze w pianinie), lub wielokolorowe RGB (efekt tęczy) jeśli używasz projektora laserowego RGB.
 • Możesz zmienić orientację tonu dźwięku (zaczynając od tonu C) od lewej do prawej. Masz wybór pomiędzy różnymi bankami MIDI (C3, C4 i C5 skala muzyczna). Możesz grać polifonicznie to znaczy możesz odgrywać wiele tonów jednocześnie).
 • Możesz podłączyć kontroler nożny do głównego sterownika i używać jako otwarcie/zamknięcie harfy laserowej i jako szybka zmiana pomiędzy bankami MIDI.
 • Jeśli kontrolery nożne nie są na wyposażeniu, wszystkie funkcje mogę być wysterowane i kontrolowane poprzez dedykowany kontroler harfy laserowej.
 • Funkcyjne diody LED na kontrolerze głównym i sensory służą do łatwiejszej identyfikacji i kontroli w ciemnych pomieszczeniach.
 • Całość kompletu do sterowania i generowania wiązek harfy laserowej jest bardzo mobilna i minimalistyczna, tak więc na scenie potęguje to efekt profesjonalizmu i efektu w całości tak jak by struny laserowe wychodziły z pod ziemi.


Dodatkowo rekomendujemy kontroler nożny do harfy laserowej: Link do nożnego kontrolera harfy laserowej.

Techniczna specyfikacja:

 • złącze sensora sygnałowego: żeńskie 8P8C złącze modularne dla CAT5 UTP kabla
 • złącze dla projektora laserowego: żeńskie DB-25 ILDA
 • złącze sygnału MIDI: żeńskie 5-pin DIN
 • złącze dla sterownika nożnego: żeńskie stereo TRF 6,35mm
 • zasilanie: AC wejście: 110-240V AC 50/60Hz | DC wyjście: 12V, min. 1200mA
 • waga: główny kontroler: około 760g | moduł sensora: około 670g
 • wymiary: kontroler główny: 200/123/46mm (L/W/H) | moduł sensora: 128/94/101mm (L/W/H)
 • opcjonalnie: kontroler nożny harfy laserowej

Zalecane projektory laserowe:

CS-2000RGB MKII - dla bardzo małej widowni ( w pubach, klubach i na małych dyskotekach)
DS-3300RGB - dla średniej widowni ( średnie dyskoteki, mniejszy plener)
RTI PIKO RGB 11 - dla dużej widowni i duży plener (wymagane rękawiczki ochronne)

Zalecane lustro odbijające wiązki laserowe:

BEAM-10 - Zwierciadło efektowe do laserów RGB

Opinie


Kliknij tutaj aby zostawić opinie


rating Super
 w dniu 2017-11-09

Super sprawa, absolutny szał na scenie. Polecam gorąco

rating :)
 w dniu 2017-08-31

Laser miałem już wcześniej, efekt jest genialny. Najlepiej widać kolor zielony ale tęcza kolorów jednak jest fajniejsza. Polecam!Faqs

  1.Jaki laser nadaje się dla harfy laserowej?

  Użycie projektora laserowego do harfy laserowej jest ściśle związane z wielkością publiki i warunków jakie panują podczas pokazu. Inny laser wykorzystamy na spektaklu znajdującym się wewnątrz budynku a inny na scenie z zadaszeniem. Dla większych pokazów sugerujemy lasery od serii Diode, tj np. laser DS-3300RGB. Prosimy o kontakt z obsługą sklepu w sklepu dobrania pasującego projektora laserowego.

  Efekty laserowe - zapoznaj się z całą ofertą laserów efektowych!

  2.Jak ustawić program Phoenix aby połączyć poprawnie harfę laserową?

  Jeśli twój interfejs USB do MIDI jest poprawnie połączony i sterowniki zainstalowane, jest możliwość, że harfa laserowa dalej nie będzie działać poprawnie.

  1. Przełącz na tryb "Laser Harp Mode" w oprogramowaniu Phoenix (Ustawienia>Tryb>Harp)

  2. Dokonaj odpowiednich ustawień: Przejdź do Settings>Midi/DMX; sprawdź "Use MIDI Input" i wybierz urządzenie Midi w menu wyboru (może być pokazane jako urządzenie dźwiękowe). Jeśli nie widzisz żadnych urządzeń Midi albo urządzeń dźwiękowych to znaczy, że twój interfejs USB do Midi nie jest poprawnie zainstalowany.

  3. Ustaw odpowiedni kanał aby móc używać harfy laserowej: Adres startowy efektów musi być 48 !!

  Efekty laserowe - sprawdź naszą ofertę!

  3.Co jest dołączone do zestawu z kontrolerem harfy laserowej?

  Wraz z głównym kontrolerem harfy laserowej otrzymujemy w zestawie:

  • kontroler MIDI
  • jednostka sygnałowa
  • zasilacz
  • kabel sygnałowy 3m
  • Instrukcja użytkownika, Deklaracja CE
  • kabel MIDI do USB

  Lasery dla dj i na wesele - sprawdź naszą ofertę!

  4.Jakie akcesoria dodatkowe?

  Rekomendowane jest używanie białych rękawiczek podczas pracy z harfą laserową oraz użycie podwójnego przełącznika nożnego aby z łatwością można było przełączać banki MIDI jak i również włączać i wyłączać promienie laserowe w harfie.

  Lasery dla mobilnego DJ - zapoznaj się z kompletną ofertą!

  5.Czy można grać akordy?

  Każda wiązka laserowa, którą blokujesz, wytwarza dźwięk. Osoba grająca decyduje, które dźwięki (lub efekty) chce, aby grała harfa, w zależności od urządzenia podłączonego za pośrednictwem kabla MIDI do sterownika.
  Jeśli jednocześnie zablokujesz kilka wiązek na raz, słyszeć będziesz odpowiedni dźwięki (lub zobaczysz wybrane efekty) w tym samym czasie, co oznacza, że można odtwarzać muzykę polifoniczną (lub tworzyć efekty wielowarstwowe).

  Wytwornice mgły do laserów - sprawdź naszą ofertę!

  6.Czy ruch ręką w dół i w górę na wiązce zmieni dźwięk?

  Kontroler harfy laserowej odgrywa dźwięki podobne do klasycznej harfy. Gdy blokujesz wiązkę, kontroler wysyła sygnał odtwarzając odpowiedni dźwięk. Podobnie jak klasyczna harfa, nie moduluje dźwięku zgodnie z ruchami rąk wzdłuż.

  Oprogramowanie do laserów - zapoznaj się z całą ofertą!

  7.Jak podłączyć laser do kontrolera harfy laserowej?

  Kontroler harfy laserowej łączymy z projektorem laserowym za pomocą kabla ILDA. Wszystkie lasery wyposażone w interfejs ILDA posiadają go z tyłu obudowy. Kontroler harfy wysyła sygnał do projektora laserowego aby wygenerować wiązkę laserową. Gdy blokujesz wiązkę, czujnik to rejestruje i wysyła sygnał do sterownika, który z kolei wysyła sygnał MIDI, np. do komputera za pomocą kabla Midi do USB.

  Zobacz więcej laserów w kategorii: Efekty laserowe

  8.Czym jest kontroler harfy laserowej?

  Kontroler harfy laserowej jest tak naprawdę typowym kontrolerem MIDI z jednostką sensoryczną, dzięki której zmienia twój projektor laserowy ILDA w potężną pełno-kolorową harfę laserową.
  Poprzez detekcję odbicia wiązki laserowej podczas dotknięcia jej ręką, kontroler daje odpowiedni sygnał MIDI jako odpowiedź zwrotna. Kontroler harfy laserowej jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem do laserów Phoenix Live oraz Pangolin Quickshow!!

  Informacja: Zestaw harfy laserowej nie jest sprzedawany wraz projektorem laserowym. W celu nabycia lasera prosimy o wybór jednego z laserów z naszej oferty lub o kontakt z obsługą sklepu w celu dobrania odpowiedniego oświetlenia laserowego.

  Zobacz więcej laserów w kategorii lasery do pokazów laserowych

  9.Jaką gwarancję oferuje nasz sklep na oferowane lasery?

  Wraz z zakupem otrzymujesz pełne dwa lata gwarancji tj. 2 lata gwarancji na elektronikę oraz 2 lata gwarancji na elementy optyczne (diody, skanery etc.). Jesteśmy jedynym sklepem w Europie, który oferuje rozszerzoną gwarancję w postaci 2 lat na elementy optyczne podczas gdy inne sklepy tylko 1 rok. 

  Laserowe oświetlenie świąteczne - Zapoznaj się z naszą ofertą laserów na święta

Produkty powiązane

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Pobierz Instrukcję