Lasery animacyjne

Lasery animacyjne

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

Lasery animacyjne to projektory laserowe zdolne do tworzenia animacji laserowych oraz wzorów i logo w kolorach RGB. Dzięki szybkim systemom skanującym laser animacyjnych potrafi stworzyć skomplikowane graficzne pokazy składające się z wielu figur geometrycznych. Wysokiej jakości laser animacyjny to taki, który posiada wyłącznie diody laserowe jako źródło światła oraz dobry balans kolorów. Odpowiedni balans kolorów w diodach oraz dobra specyfikacja wiązki laserowej  gwarantuje przepiękny odcień bieli oraz jasne i precyzyjne projekcje laserowe.

Zalety laserów animacyjnych

Kluczowym elementem gwarantującym płynne animacje laserowe są szybkie skanery. Laser wyposażony w systemy skanujące w zakresie od 45 kpps do 60 kpps i więcej zapewnią animacje bez efektu migotania. Lasery animacyjne możemy uruchomić albo w trybie automatycznym gdzie ograniczona ilość animacji laserowych może być uruchomiona automatycznie lub w trybie dźwięku. Popularnymi laserami animacyjnymi są lasery wyposażone w interfejs DMX oraz w interfejs ILDA gdzie użytkownik poprzez dedykowane oprogramowanie laserowe np. Pangolin Quickshow ma nieograniczone możliwości tworzenia pokazów graficznych i figur.

Laser animacyjny jako alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia ledowego

Laser, który jest w stanie wygenerować wielokolorową wiązkę w formie przeróżnych projekcji graficznych, tekstów oraz loga z możliwością sterowania jego poprzez dedykowane oprogramowanie laserowe to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia scenicznego. Zaletą laserów animacyjnych jest to, że dzięki skoncentrowanej energii świetlnej w wiązce laserowej o stosunkowo niewielkiej średnicy, lasery są w stanie tworzyć jasne i wyraźne projekcje laserowe na duże odległości nad publicznością a nawet poza nią. Dzięki spektakularnym wachlarzom laserowym, tunelom oraz płaszczyznom, lasery tworzą spektakularne widowisko na każdej imprezie.