Pokazy laserowe

Pokazy laserowe

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Dobrymi laserami do pokazów laserowych są lasery, które posiadają modulację analogową, czyli umiejętność miksowania kolorów, tworząc przy tym niezliczoną ilości odcieni kolorów. Dzięki tej funkcjonalności, nasze grafiki, loga oraz całe pokazy laserowe, nie tylko będą poprawnie wyświetlane tj. przejścia kolorów będą płynne bez wyraźnych granic, ale i również bardzo wyraźne i jasne. Modulacja analogowa w laserach daje nam nieograniczone możliwości kolorystyczne przy tworzeniu pokazów laserowych, gwarantując naszej publiczności nie zapomniane doznania wizualne.

Nie wiem jak mocny wybrać laser do mojego pokazu?


Niezwykle istotne jest dobrać odpowiednią moc lasera do miejsca w którym odbędzie się nasz pokaz laserowy. Występuje szereg czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na naszą projekcję laserową, redukując jasność wiązki laserowej. Najważniejszym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę jest dodatkowe oświetlenie sceniczne; głowice ledowe, bary ledowe, stroboskopy, elementy pirotechniczne. Drugim elementem jest ilość oraz jakość dymu, mgły tworzonej przez wytwornice do dymu lub  hazery albo fazery. Zbyt duża ilość dymu może znacznie zredukować widzialność wiązki a w niektórych przypadkach nawet całkowicie zredukować widzialność wiązki do zera. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wytwornic do pokazów laserowych na naszym sklepie, w przypadku wątpliwości nasza obsługa sklepu z miłą chęcią wybierze odpowiednią wytwornicę do Państwa potrzeb.

Moc lasera - przedziały

Reasumując, nie da się w precyzyjny sposób określić co do mW jaki laser będzie odpowiedni do jakich warunków, zalecamy zatem tak dobierać moc laserów do pokazów laserowych aby mieć odpowiedni zapas mocy. Do pokazów laserowych w pomieszczeniach zamkniętych, tj. dyskotekach, klubach polecamy lasery o mocy w przedziale 2000mW - 3000mW. W pomieszczeniach większych, dużych dyskotekach, halach sportowych, namiotach itp. zalecamy lasery o mocy od 4W do 7W. Wszędzie jednak tam gdzie chcemy pokazy laserowe tworzyć na zewnątrz przy dużej publiczności, zalecamy lasery powyżej 10W wzwyż aż do laserów 30W w zależności od tego ile oświetlenia dodatkowego się spodziewamy oraz z jakim dystansem projekcji laserowej mamy do czynienia.

Czy tylko moc lasera jest ważna?

Nie tylko moc lasera wpływa na jasność i widoczność naszego pokazu laserowego. Możemy się o tym przekonać gdy zakupimy dwa różne lasery, każdy od innego producenta, ale o identycznej mocy wyjściowej. Może się jednak okazać, że projekcje laserowe w obu przypadkach mogą wyglądać zgoła inaczej, np.: jeden laser może być jaśniejszy a drugi ciemniejszy albo w jednym pokazie grafiki bardziej ostre i bardziej wyraźniejsze a w drugim wszystko jakby bardziej rozmyte i kolory spłowiałe. Czemu tak się dzieje? Kluczowym elementem wpływającym na jakość wiązki laserowej, tj.: na jej jasność, precyzyjność oraz wydajność jest aspekt dywergencji wiązki laserowej. Przy wyborze lasera do pokazów laserowych szczególną uwagę zwracajmy na dywergencję i średnicę wiązki, im mniejsza dywergencja wiązki ( średnica promienia ), tym kondensacja energii w tej wiązce będzie większa co się zdecydowanie przełoży na jasność, wyraźność i precyzyjność projekcji laserowych na dużych odległościach.